‘Yerli doğal gaz nisan sonu, mayıs başı gibi…’

Bakan Dönmez, Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar ve bakanlık yöneticileri ile Filyos Doğal Gaz İnceleme Tesisi’ni ziyaret etti. Türkiye Petrolleri A.O. (TPAO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin’den bilgi alan Dönmez, sahada incelemelerde bulundu.

Türkiye’nin en büyük inşaatlarından birinin Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi olduğunu söyleyen Dönmez, “Burada çalışan bazı işçilerimizin yakınları da depremden etkilendi. Maalesef yakınlarını kaybeden işçi kardeşlerimiz de var. Haliyle binlerce işçimiz bölgeye gitti. Onlar da tekrar geri döndü. Çalışmalara kaldığı yerden devam ediyorlar” diye konuştu.

Bakan Dönmez, iş makinelerinin de bölgeye desteğe gittiğini belirterek, şunları söyledi:

“Buradaki bulunan yüzlerce iş makinesi arama- kurtarma çalışmalarında bulundu. Takvimin erteleneceğini, bazı işlerin aksayacağını öngörerek bütün gücümüzle bölgeye geçtik. Şimdi de kaldığımız yerden daha inanmış ve güçlü bir şekilde devam ediyoruz. Buradaki arkadaşlarımız zoru başarmakta mahir insanlar. İnanıyorum ki bunu da başaracaklar. Deprem nedeniyle kısa süreli bir aksama oldu; ama Allah nasip ederse nisan sonu, mayıs başı gibi yerli gazımızı vatandaşımızla buluşturacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir