Ankara’dan İsrail’e art arda tepkiler

İsrail’de bazı hükümet üyelerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik açıklamalarına Ankara’dan tepki geldi.

ALTUN: FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZLE TAM DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, suçlarını örtbas etmek için Türkiye’ye saldırdığını belirtti.

İsrail hükümetinin yürüttüğü etnik temizlik nedeniyle Filistinlilerin acı çekmeye devam ettiğini belirten Altun, “Tüm gücümüzle bu politikalara karşı çıkmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

ÇELİK: KATİLLERİN HESAP VERMESİ İÇİN MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik de açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

”Masum insanların hayatını topluca hedef alan Netanyahu yönetiminin ve katliam şebekesinin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye aleyhine yaptığı açıklamalar yok hükmündedir. Küresel vicdan, Netanyahu yönetiminin bölge ve dünya barışı için oluşturduğu tehditi lanetlemektedir. İsrail’in insanlığa karşı işlediği suçları her platformda dile getirmeye devam edeceğiz. Katillerin hesap vermesi için mücadelemizi sürdüreceğiz. Türkiye, Ortadoğu’da adil ve kalıcı barıştan yanadır; iki devletli çözümü ve başkenti Doğu Kudüs olan Filistin Devletini desteklemektedir.”

DIŞİŞLERİ: İSRAİL SOYKIRIM SUÇLAMASIYLA YARGILANAN BİR DEVLETTİR

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli de sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “İsrail’in, Uluslararası Adalet Divanı önünde soykırım suçlamasıyla yargılanan bir devlet olduğunu” kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir