Ünlü Şirket Bitcoin ve O Altcoin İçin Düşüşte: Alım Fırsatı mı?

Bitcoin ve altcoin piyasaları son zamanlarda önemli bir düşüş trendi yaşıyor. Bu durum yatırımcıları tedirgin ederken, piyasalarda ne olacağına dair farklı görüşler ortaya atılıyor. QCP Capital isimli kripto para ticaret firması tarafından yayınlanan bir raporda, piyasalardaki düşüşlerin kısa vadede derinleşebileceği belirtilmekte. Ancak önümüzdeki yıla kadar fiyatların daha yüksek seviyelere ulaşabileceği öngörülmekte

QCP Capital’den Bitcoin ve altcoin yorumu geldi

QCP Capital, yakın zamanda bir rapor paylaştı. Şirket, kısa vadede kripto paralar için düşüş öngörse de, uzun vadede yükseliş bekliyor. Raporda, İran-İsrail arasındaki gerginlikler ve ABD’deki NASDAQ endeksindeki satışlar gibi faktörlerin piyasaları olumsuz etkilediği belirtiliyor. Buna karşın, Mart 2025’e kadar Bitcoin ve Ethereum’da opsiyon piyasalarında ciddi alımların devam ettiği ve piyasadaki fonlama oranlarının düştüğü de raporda yer alıyor.

QCP Capital analistleri, bu durumun özellikle Bitcoin ve Ethereum’da dip satın alma fırsatı olabileceğini savunuyor. Analistler, Bitcoin’de 55 bin dolarlık seviyenin bu fırsatlardan biri olabileceğini de ekliyor. QCP Capital’in analistleri, Ethereum piyasası için de bir uyarı yayınladı. Analistler, Ethereum vadeli işlemlerindeki mevcut koşulların yakın gelecekte önemli bir dalgalanmayı tetikleyebileceğini öne sürüyorlar.

Ethereum’da “short gamma” pozisyonu kritik

Analistlerin açıklamasına göre, piyasa Ethereum’da “short gamma” pozisyonunda, yani yakın tarihli opsiyonlar pozisyonuna sahip. Bu durum, her iki yönde de keskin bir hareketin güçleneceği anlamına geliyor. Bu da piyasanın fiyat değişikliklerine duyarlı olduğu ve herhangi bir önemli harekete güçlü tepki verebileceği anlamına geliyor. Analistler ayrıca, kısa vadede ETH fiyat hareketlerine ilişkin güçlü bir kötümser beklenti olduğunu da belirtiyorlar. “Ethereum risk dönüşleri ön planda -%12 ile çok negatife döndü ve bu da gergin bir hissiyata işaret ediyor” diye eklediler.

“Riski tersine çevirme işlemleri”, analistlere göre Ethereum için düşüş görünümüne işaret eden göstergeler gösterdi. Analistler ayrıca kripto para piyasalarının “ETH riskinin tersine çevrilmesindeki aşağı yönlü çarpıklığın daha da derinlere inmesiyle giderek daha gergin hale geldiğine” dikkat çekti. Analistlere göre bu tedirginlik kısmen makroekonomik koşullardan kaynaklanıyor. QCP Capital analistleri, “İran-İsrail çatışması geliştikçe bu tedirginliğin devam etmesini bekliyoruz.” dedi. Ayrıca analistlere göre, riskten kaçış hissiyatı, ABD hisse senetlerindeki zayıflıkla da daha da kötüleşti.

Kripto para piyasaları son zamanlarda önemli bir belirsizlik yaşıyor. QCP Capital’in raporu, piyasalardaki düşüşlerin kısa vadede derinleşebileceğini ancak önümüzdeki yıla kadar fiyatların daha yüksek seviyelere ulaşabileceğini öngörse de, Ethereum’da keskin fiyat dalgalanmalarına karşı yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini de vurguluyor. Makroekonomik koşullar ve jeopolitik gelişmeler de piyasaları etkilemeye devam edecek gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir